Zakup nieruchomości

Zakup nieruchomości z agentem krok po kroku

Zobacz, jak pomożemy Ci w zakupie nieruchomości!

 
 1. Omawiamy potrzeby i oczekiwania potencjalnego klienta oraz zasady współpracy z doradcą.

 2. Podpisujemy umowę pośrednictwa. Realizujemy nasze usługi JEDYNIE na podstawie zawartej umowy.

 3. Aby ustalić kierunek działań i oszczędzić czas klientów, analizujemy rynek i wskazujemy możliwości związane z nabyciem wymaganej nieruchomości,

 4. Dokonujemy preselekcji ofert pod kątem potrzeb klienta, a następnie umawiamy prezentacje interesujących go nieruchomości. Dzięki takiemu podejściu proces zakupu jest szybszy i bardziej komfortowy.

 5. Uzyskujemy dodatkowe informacje na temat wybranych nieruchomości, analizujemy ich dokumenty i pomagamy dokonać oceny. Pozwala nam to uniknąć ewentualnych komplikacji na etapie zakupu i zwiększa bezpieczeństwo procesu.

 6. Aktywnie współpracujemy z agentami posiadającymi w swojej bazie oferty odpowiadające kryteriom naszych klientów – zarówno ramach sieci wymiany ofert MLS, jak też poza nią. Dzięki temu docieramy do maksymalnej ilości nieruchomości wystawionych na sprzedaż.

 7. Przygotowujemy analizę rynku pod kątem cen, co pozwala naszym klientom właściwie ocenić atrakcyjność wybranej oferty i nie przepłacić. Pomagamy również w procesie negocjacji dokładając wszelkich starań, by uzyskać jak najlepsze warunki transakcji – nie tylko cenowe.

 8. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami – informujemy o podejmowanych działaniach, nowych ofertach na rynku, obniżkach cen, itp. Dzięki temu klienci mają pełną informację o aktualnej- sytuacji i możliwościach.

 9. Pomagamy w kwestiach związanych z uzyskaniem finansowania zakupu nieruchomości poprzez aktywną współpracę z doradcą kredytowym.

 10. Pomagamy klientom w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych do transakcji, towarzyszymy im podczas podpisywania aktu notarialnego, a także pomagamy w przekazaniu nieruchomości.


  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje! 

Czy kupując nieruchomość warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

Dlaczego warto korzystać z usług agenta nieruchomości przy zakupie?

Rozpoczynając proces zakupu nieruchomości wiele osób decyduje się działać na własną rękę, zakładając że w ten sposób oszczędzają pieniądze, nie płacąc prowizji pośrednikowi. Przecież oferty nieruchomości są ogólnodostępne na portalach ogłoszeniowych - więc nie ma problemu, aby do nich dotrzeć, przeanalizować dostępne opcje by wybrać interesujące, a następnie umówić się na oglądanie wybranych mieszkań czy domów, wynegocjować najlepszą cenę i czekać na termin umowy notarialnej…. tak, w teorii wydaje się proste. A czy jest tak w praktyce?

Doradztwo przed rozpoczęciem procesu zakupu nieruchomości

Spędzanie wielu godzin w internecie, aby rozeznać rynek, a także obejrzenie kilkudziesięciu domów, by odkryć własne potrzeby jest rozwiązaniem, ale mocno czasochłonnym. Skorzystanie z doświadczenia agenta nieruchomości pomoże zaoszczędzić swój czas i pomoże w ukierunkowaniu poszukiwań. Przed podjęciem decyzji o współpracy z agentem wprowadzi Cię on w cały proces zakupu nieruchomości. Wyjaśni wszystkie etapy oraz koszty, które mogą się pojawić. Dzięki swojemu doświadczeniu zweryfikuje także Twoje oczekiwania pod kątem możliwości jakie są na rynku, a także pokaże i doradzi alternatywne rozwiązania.

Wyszukiwanie ofert mieszkań lub domów i preselekcja przez agenta

Faktem jest, że wiele ofert nieruchomości dostępnych jest na portalach ogłoszeniowych. Są lepiej lub gorzej opisane - ale są. Problemem jest dokładna ich analiza i wybranie właściwej. Oferty zamieszczane w internecie przez osoby prywatne często są opisane w sposób niejasny, brak im wielu szczegółów. W internecie znajdują się także duplikaty tego samego mieszkania czy oferty nieaktualne. Informacje o sprzedaży znajdują się na różnych portalach ogłoszeniowych, stąd konieczność śledzenia kilku źródeł równocześnie. Już po pierwszych doświadczeniach z analizą ogłoszeń zamieszczanych w internecie przyszli nabywcy zaczynają mieć dosyć tego bałaganu…. Agent nieruchomości, który pracuje na danym terenie zna większość nieruchomości wystawionych do sprzedaży. Często ma też dodatkowe informacje, nie widoczne w ogłoszeniach. Dzięki temu skutecznie przefiltruje rynek, zdobędzie więcej danych i zaproponuje tylko te opcje, które rzeczywiście mogą Cię zainteresować. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i będziesz mógł się skupić wyłącznie na nieruchomościach spełniających Twoje kryteria.

Jeden agent w całym procesie zakupu

Tylko część ofert publikowanych w internecie jest wystawiona bezpośrednio przez właścicieli. Znakomita większość to pozycje z oferty biur nieruchomości. Wiele z tych biur oczekuje podpisania umowy z pośrednictwa przed obejrzeniem danego lokum, a często nawet przed podaniem dokładnej lokalizacji. W umowie tej poszukujący zobowiązuje się do zapłaty na rzecz biura prowizji, gdyby kupił wskazaną przez nich nieruchomość. Oznacza to, że nawet szukając samodzielnie możesz nie uniknąć zapłaty prowizji za pośrednictwo, współpracując z narzuconym niejako przez właściciela mieszkania lub domu pośrednikiem.
Podejmując wcześniej decyzję o korzystaniu z usług agenta masz wybór. Agent, któremu zlecisz poszukiwanie będzie podejmował współpracę z innymi biurami czy pośrednikami, którzy posiadają mogące zainteresować Cię mieszkanie lub dom na sprzedaż. Jest to jedna, omówiona i przedyskutowana umowa pośrednictwa zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu umów podpisywanych na kolanie, na klatce schodowej czy ławce w parku. Dla Ciebie to oznacza komfort współpracy z osobistym, zaufanym agentem, niezmiennym w całym procesie.

Oferty nieruchomości spod lady

Warto wiedzieć, że zanim nieruchomość trafi na portale ogłoszeniowe jest przez kilka dni (a czasem dłużej) jest przygotowywana do sprzedaży. Wykonywane mogą być w niej pewne prace poprawiające wygląd, konieczne naprawy czy potrzebny jest czas na zgromadzenie i sprawdzenie dokumentów albo zrealizowanie sesji zdjęciowej przez fotografa. Dlatego biura nieruchomości mogą posiadać wiedzę o ofertach mieszkań zanim pojawią się oficjalnie na rynku. I warto z tej wiedzy korzystać. W szczególności, jeśli biura współpracują ze sobą (m.in poprzez specjalne systemy wymiany ofert MLS) to również wymieniają się informacjami o nowych propozycjach, które nie są jeszcze publicznie znane. Dlatego szukając ofert “spod lady” opłacić się może skontaktowanie z pośrednikiem działającym w terenie, gdzie planujemy kupić nieruchomość, współpracującym także z szerszą siecią agencji. Do takiej osoby trafiają też ludzie rozważający sprzedaż, czasem na wiele miesięcy wcześniej - dlatego może mieć wiedzę nie tylko o propozycjach, które pojawią się w sieci niebawem, ale też i o takich, które być może będą dostępne za dłuższy czas.

Umawianie spotkań w nieruchomościach

Dobre oferty mają to do siebie, że szybko znikają z rynku. A Ty jesteś tak zapracowany, że nie masz czasu przejrzeć codziennie nowych ofert i zadzwonić, by się umówić. Nie musisz czekać do weekendu. Jeśli współpracujesz z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, On zrobi to za Ciebie. Znając Twoje ograniczenia czasowe, dopasuje terminy spotkań do Twoich możliwości. Zaplanuje też w odpowiedni sposób kolejność ich oglądania, aby jak najefektywniej wykorzystać Twój czas. Dzięki temu żadna okazja nie ucieknie Ci sprzed nosa.

Zbieranie i dostarczanie informacji do wybranej nieruchomości

Jeśli nie jesteś wytrawnym “poszukiwaczem domów”, nie zawsze wiesz o co spytać, jakie informacje mogą być istotne. Czasem wiesz, ale emocje podczas oglądania biorą górę… i zapominasz o swojej “czekliście”. Jeśli zdecydowałeś się na współpracę z agentem, On zrobi to za Ciebie. Dzięki swojemu doświadczeniu, agent wie na co zwrócić uwagę. Jeśli nie wszystkie potrzebne dane będą dostępne, będzie je pozyskiwał zarówno od właściciela lub jego agenta, jak również z innych możliwych źródeł.

Pomoc w dokonaniu wyboru mieszkania, domu lub działki

Kiedy pojawia się kilka alternatyw, często trudno jest je sprowadzić do wspólnego mianownika, aby dokonać rozsądnej analizy. Agent podsumuje każdą z ofert, bezstronnie wskaże jej mocne strony i słabości. Przypomni najistotniejsze kwestie dotyczące każdej z nich oraz odniesie je do Twoich potrzeb i oczekiwań. Mając wiedzę o realnym zainteresowaniu danym mieszkaniem czy domem, zasugeruje czy trzeba działać szybko, czy też można odwlec ostateczny werdykt.

Pomoc w negocjacjach przy nabywaniu nieruchomości

Jeśli Twoja codzienna praca polega na negocjacjach, jest szansa, że poradzisz sobie w tej materii. Choć też, jak w przysłowiu “szewc bez butów chodzi”, nie zawsze we własnej sprawie potrafimy odłożyć emocje na bok i na dobrze wykorzystać posiadane umiejętności. Jeżeli nieruchomość Ci się spodoba, bardzo łatwo możesz za nią przepłacić. Pomoc agenta w tym obszarze może być nieoceniona. Ma on rozeznanie w rynku, realnych cenach transakcji oraz doświadczenie w negocjowaniu. Dzięki temu pomoże uzyskać dla Ciebie najlepsze warunki zakupu. Nasi Doradcy posiadają Certyfikat Negocjatora na Rynku Nieruchomości

Wsparcie przy finalizacji transakcji zakupu mieszkania, działki czy domu

Kiedy nieruchomość zostanie wybrana, a wszystkie istotne warunki zakupu ustalone, pojawia się konieczność sformalizowania procesu. Umowa przedwstępna, wpłata zadatku, umowa sprzedaży, procedury kredytowe, przekazanie mieszkania - to niezwykle istotne elementy procesu zakupu. Wsparcie agenta nieruchomości pozwoli uniknąć stresu i niepotrzebnych napięć, jakie na tym etapie mogą się pojawić.
Agent pomoże w ocenie nieruchomości pod względem formalnym: zostaną sprawdzone dokumenty nieruchomości, a następnie krok po kroku agent przeprowadzi Cię przez cały proces transakcji aż do przekazania nieruchomości w Twoje ręce. Agent zadba o wiele szczegółów i zarekomenduje rozwiązania zwiększające pewność i bezpieczeństwo podczas transakcji.

Jak wybrać agencję nieruchomości do zakupu mieszkania, domu lub działki?

Zastanawiając się nad tym czy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości przy nabywaniu mieszkania lub domu - warto zadać sobie pytanie: czy ważne jest mieć kogoś, kto przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu, zorganizuje, doradzi, będzie dawał wsparcie? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych Doradców lub o pozostawienie swojego Kontaktu.

Pozostaw swój kontakt, wkrótce się odezwiemy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.