Sprzedaż nieruchomości

6 kluczowych powodów, dla których warto sprzedawać z doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy

6 kluczowych powodów, dla których warto sprzedawać z doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy
1. Zakwalifikowani kupujący

Jest wiele osób, które będą chciały obejrzeć nieruchomość. Ale tylko część z nich jest gotowa kupować teraz. Nasi doradcy porozmawiają z każdym zainteresowanym nabywcą i ocenią, czy warto angażować czas Twój i Twojej rodziny na indywidualną prezentację czy raczej zaprosić zainteresowanego na “Dzień otwarty”. Dzięki temu oszczędzamy czas sprzedającego i nie marnujemy go dla “oglądaczy”.

6 kluczowych powodów, dla których warto sprzedawać z doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy
2. Większe bezpieczeństwo

Może się zdarzyć, że pod zainteresowanego zakupem podszyje się przestępca, który będzie chciał sprawdzić sposób przechowywania wartościowych przedmiotów czy system zabezpieczeń. Korzystając z usług doradcy ds. nieruchomości Białe Lwy można mieć pewność że każdy gość oglądający nieruchomość został sprawdzony i agencja ma jego dane. W ten sposób zniechęcają się osoby, które chcą wpaść na “rekonesans” a bezpieczeństwo sprzedającego i jego mienia wzrasta.

6 kluczowych powodów, dla których warto sprzedawać z doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy
3. Odpowiednia prezentacja

Każdy właściciel z pewnością zna wszystkie zalety domu i okolicy i chętnie podzieli się tym z potencjalnymi nabywcami. Nie zawsze to będzie najlepsze rozwiązanie. Nieraz mniej oznacza więcej. Nasz doradca przed prezentacją zadał nabywcom wiele pytań, zna ich potrzeby i preferencje. Dlatego będzie najbardziej odpowiednią osobą, aby oprowadzić ich po domu i udzielić wszelkich kluczowych dla nich informacji. Jako “osoba trzecia” jest często postrzegana jako obiektywne źródło informacji, podczas gdy sprzedający jest źródłem subiektywnym. Prezentacja nieruchomości przez naszego doradcę przyspiesza sprzedaż.


Doradca Białe Lwy korzysta w swojej pracy z wielu różnych kanałów promocji, które dopasuje do danej nieruchomości. Może być to promocja na portalach ogłoszeniowych, w mediach społecznościowych, w systemie współpracy międzyagencyjnej typu MLS, zorganizuje Dzień otwarty, umieści baner lub opublikuje w lokalnym magazynie czy na ulotce. Dodatkowo doradca zadba o przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (home staging) i zapewni profesjonalne zdjęcia, rzuty i multimedia. Decydując się na sprzedaż z doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy klienci otrzymują najszerszy marketing i promocję nieruchomości.

Cena, za którą nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż determinować będzie szybkość sprzedaży, i finalną cenę jaką zdecyduje się zapłacić nabywca. Jako profesjonaliści mamy dostęp do aktualnych danych o transakcjach i cenach. Nasze doświadczenia i znajomość rynku oraz trendów wykorzystujemy w obsłudze naszych klientów. Decydując się na współpracę przy sprzedaży z doradcą Białe Lwy sprzedający otrzymują analizę rynku i rekomendacje co do właściwej ceny ofertowej wystawionej na sprzedaż nieruchomości.

6. Proces od A do Z

Proces sprzedaży nieruchomości to szereg czynności, które trzeba wykonać, także kiedy znajdzie się już kupca. Nasz doradca przeprowadzi przez ten proces od początku do końca, pomagając także na etapie negocjacji, finalizacji transakcji, organizacji dokumentów itp. Współpracujemy z doradcami kredytowymi, specjalistami budowlanymi, architektami, geodetami czy notariuszami, aby proces przebiegał płynnie i sprawnie. Pomagamy w sporządzeniu protokołów zdawczo odbiorczych i przekazaniu mieszkania czy domu w nowe ręce.

Zobacz jak będzie wyglądać sprzedaż nieruchomości z agentem Białe Lwy krok po kroku

Tak sprzedamy Twoją nieruchomość!

 

 1. Omawiamy potrzeby i oczekiwania potencjalnego klienta oraz zasady współpracy z doradcą.

 2. Podpisujemy umowę pośrednictwa. Realizujemy nasze usługi JEDYNIE na podstawie zawartej umowy.

 3. Oceniamy nieruchomość i analizujemy jej dokumenty. Pozwala nam to uniknąć ewentualnych komplikacji na etapie sprzedaży.

 4. Przygotowujemy analizę rynku oraz rekomendację ceny ofertowej. Wystawienie nieruchomości w odpowiedniej cenie przyspiesza proces sprzedaży i pozwala uzyskać optymalną kwotę transakcji.

 5. Dla każdej nieruchomości przygotowujemy odpowiednie portfolio (opis z dokumentacją wizualną) oraz indywidualny plan marketingowy, zapewniający optymalną prezentację oferty na rynku.

 6. Aktywnie WSPÓŁPRACUJEMY z agentami pracującymi na rzecz klientów poszukujących – zarówno ramach sieci wymiany ofert MLS, jak też poza nią. Dzięki temu docieramy do maksymalnej ilości potencjalnych klientów, a kierowany do nich przekaz jest spójny i zawsze aktualny.

 7. Osobiście prezentujemy nieruchomości potencjalnym nabywcom i przekazujemy im wszelkie informacje, niezbędne do podjęcia decyzji o zakupie.

 8. Pomagamy w procesie negocjacji dokładając wszelkich starań, by uzyskać dla naszych klientów jak najlepsze warunki transakcji.

 9. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami – informujemy o podejmowanych działaniach, przeprowadzanych prezentacjach, zainteresowaniu klientów, złożonych ofertach, itp. Dzięki temu właściciele sprzedawanych przez nas nieruchomości doskonale wiedzą, na jakim etapie procesu aktualnie jesteśmy.

 10. Pomagamy klientom w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych do transakcji, towarzyszymy im podczas podpisywania aktu notarialnego, a także pomagamy w przekazaniu nieruchomości nowemu właścicielowi.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje  lub  Zgłoś nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu 

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika przy sprzedaży nieruchomości

Myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości?

Nasi doradcy pomogli w skutecznej sprzedaży wielu klientom, którzy wcześniej nam zaufali i powierzyli sprzedaż swojego domu czy mieszkania.

Sprzedaż nieruchomości to wbrew pozorom nie jest “bułka z masłem”. Dla wielu osób to transakcja o znaczącej wartości (niekiedy nawet dotyczy dorobku całego życia). Sprzedaż nieruchomości to także określone procedury formalne i prawne. Dlatego trzeba podejść do transakcji z właściwą rozwagą i wiedzą, aby ustrzec się kłopotów i zbędnego stresu.

Sprzedaż nieruchomości wymagać będzie właściwego przygotowania nieruchomości do sprzedaży (dokumenty, home staging), wykonania atrakcyjnych zdjęć (samodzielnie lub z udziałem fotografa) i przygotowania chwytliwego opisu. W kolejnych krokach konieczne będą działania promocyjne oraz prezentowanie mieszkania czy domu potencjalnym kupcom. To jest najczęściej kilka albo kilkanaście spotkań z zainteresowanymi, podczas których należy przedstawić nieruchomość z jak najlepszej strony.

Skuteczne negocjacje są zwieńczeniem części związanej z promowaniem nieruchomości. Kiedy wszystkie szczegóły zostały dogadane - rozpoczyna się proces formalnej finalizacji transakcji. Dokumenty, umowy, pieniądze. Być może nabywca będzie korzystać z kredytu. Końcowa faza procesu to wizyta u notariusza, a potem przekazanie kluczy nowym nabywcom. Ten moment jest zawsze szczególny, bo dla naszych klientów oznacza, że zrealizowali swój cel jakim jest sprzedaż nieruchomości i mogą przejść do następnego etapu życiowego planu.

Bo za każdą transakcją na rynku nieruchomości stoją jakieś cele, marzenia i plany!

Jeśli zdecydujesz się na kontakt z nami i zlecisz nam sprzedaż swojej nieruchomości - będziemy nam niezmiernie miło!

Sprzedaż nieruchomości samodzielnie czy z agentem?

Wiele osób, chcąc rozpocząć proces sprzedaży czy wynajmu nieruchomości, zadaje sobie to pytanie. Często też, bezskutecznie oferując nieruchomość samodzielnie, zaczynają rozważać “wezwanie fachowej pomocy”.

Ale tak naprawdę co taki agent lub doradca ds. nieruchomości może zrobić, czego ja nie mogę zrobić? Co powinienem oczekiwać i czego się mogę się spodziewać?

Po pierwsze, pomocy przy wprowadzeniu oferty na rynek.

Agent przeanalizuje stan prawny nieruchomości, wskaże działania, które należy wykonać, dokumenty, jakie powinniśmy zgromadzić, aby nieruchomość była gotowa na “nadejście kupca”. Ponadto doradzi w zakresie samego wyglądu nieruchomości, zarekomenduje zmiany. Dla niektórych nieruchomości przydatny będzie profesjonalny home staging, ale w wielu przypadkach wystarczą drobne, często mało kosztowne zmiany, aby znacząco poprawić ogólny efekt. Skoszenie trawnika, uporządkowanie ogrodu, odświeżenie czy rozjaśnienie ścian, wykonanie drobnych napraw może już dać dużą poprawę wizerunku nieruchomości. Istotną rzeczą jest też ustalenie właściwej ceny ofertowej. Agenci mają dostęp do wiedzy nie tylko o ofertach, ale też i zrealizowanych transakcjach. Na tej podstawie oraz korzystając z własnego doświadczenia zarekomendują kwotę, za którą najlepiej wystawić mieszkanie czy dom na sprzedaż.

Po drugie, działań związanych z marketingiem, promocją i prezentacjami nieruchomości potencjalnym zainteresowanym.

Tutaj agent angażuje przede wszystkim swój czas - nieraz wiele godzin w każdym tygodniu, aby oferta była dobrze widoczna i odpowiednio prezentowana w miejscach, gdzie mogą szukać jej kupujący. To nie tylko portale internetowe, ale też dostępność oferty w MLS (system współpracy między biurami), baner, ogłoszenia, własna baza klientów, ulotki itp. Agent właściwie opisze ofertę, zwracając uwagę na kluczowe elementy, których szukają kupujący. Będzie też prezentował ofertę potencjalnym kupującym, a mając na uwadze ich potrzeby i preferencje wyeksponuje najistotniejsze cechy naszej nieruchomości. W wielu przypadkach może całkowicie odciążyć właściciela z obowiązku uczestnictwa w takich oględzinach - dzięki temu będzie bardziej elastyczny w stosunku do potencjalnych osób zainteresowanych. Dodatkowo przez cały proces będzie śledził sytuację na rynku, a także analizował zainteresowanie ofertą - dzięki pełnej wiedzy będzie mógł wprowadzać lub rekomendować zmiany, które przyspieszą sprzedaż.

Po trzecie, agent będzie organizował proces finalizacji transakcji

Pomoże w negocjacjach, ułatwi przygotowanie dokumentów, zarekomenduje odpowiednie zapisy w umowach, a w końcu będzie uczestniczył w przekazaniu nieruchomości i zadba, aby żadna istotna kwestia nie została pominięta.

Podsumowując - profesjonalny doradca zaoferuje swój czas, wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które pozwolą szybciej, korzystniej oraz bardziej komfortowo przejść przez proces.

Jak wobec tego wybrać właściwego agenta do sprzedaży mieszkania czy domu?

Jeśli chcesz wybrać właściwego agenta do sprzedaży nieruchomości, zawsze warto sprawdzić referencje takiej osoby, jej dotychczasowe działania, dowiedzieć się o zakresie oferowanych usług, ocenić plan marketingowy.

Zobacz jak możemy pomóc sprzedać (lub wynająć) nieruchomość

Jak agenci nieruchomości z Białe Lwy mogą pomóc w sprzedaży nieruchomości?

Sprzedaj mieszkanie lub dom z agentem nieruchomości Białe Lwy

Witaj, poznaj Leona, naszego doradcę ds. nieruchomości i zobacz, w czym może Ci pomóc, jeśli właśnie sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie lub dom, albo może myślisz, aby to wkrótce zrobić!

Jak pomagamy w sprzedaży nieruchomości


Jak Leon pomoże sprzedać nieruchomość? 

Z Leonem możesz liczyć na pomoc w sprzedaży mieszkania lub domu krok po kroku:

 1. Wystawienie oferty - dordca ds. nieruchomości (Leon) doradzi jak najkorzystniej wystawić mieszkanie na rynek (cena, home staging)

 2. Marketing i promocja - dordca ds. nieruchomości wdroży szeroką kampanię promocyjną, aby dotrzeć do największej liczby kupujących (np. portale, social media, dom otwarty, baza kupujących, baner, ulotki)

 3. Współpraca z agentami - dordca będzie współpracował z innymi agentami, aby zwiększyć szanse na sprzedaż

 4. Prezentowanie mieszkania - dordca pokaże lokal zainteresowanym i odpowie na ich pytania, aby oszczędzić twój czas

 5. Kontakt i raporty - przez cały czas będziecie w kontakcie, abyś był na bieżąco poinformowany

 6. Negocjacje - dordca ds. nieruchomości będzie Cię wspierał w negocjacjach, dla uzyskania najlepszych warunków transakcji

 7. Organizacja transakcji - dordca ds. nieruchomości pomoże w załatwieniu dokumentów i organizacji transakcji, aby wszystko przebiegło bezproblemowo

 8. Przekazanie kluczy - dordca zorganizuje przekazanie mieszkania nowym właścicielom, abyś nie musiał niczym się martwić

Jeżli chcesz skontaktować się z Leonem lub innym doradcą ds. nieruchomości Białe Lwy - Nieruchomości - zajrzyj w zakładkę Doradcy i zadzwoń do osoby, którą wybierzesz.

Zgłoś nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.