1 280 000,00 PLN (7 032,97 PLN)

Parterowy dom z widokiem na Puszczę Notecką

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż,
Grotów

Kontakt z agentem: Białe Lwy - Nieruchomości
Białe Lwy - Nieruchomości
Opis nieruchomości


Parterowy dom z widokiem na Puszczę Notecką

Żywy obraz natury za oknem i światłowód w środku puszczy. Twój azyl w Grotowie (9 km od Drezdenka).


Szukasz przestrzeni, w której czas zwalnia swój bieg, a za oknem zamiast miejskiego zgiełku wita Cię kojący szum leśnych drzew?
Grotów - kameralna, malownicza wieś usytuowana zaledwie 9 km od Drezdenka, w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Noteckiej - to miejsce, które zachwyca od pierwszego wejrzenia.

Ta nieruchomość stworzona jest dla osób szukających swojego „drugiego domu” na weekendowe wyciszenie, jak i dla tych, którzy pragną mieszkać tu na co dzień. Pracujesz zdalnie? Otoczenie natury połączone z dostępem do szybkiego światłowodu sprawia, że praca z domu nabiera tu zupełnie nowego, komfortowego wymiaru.

Dom ma 182 m2 , powierzchni użytkowej 146 m2 , dom stoi na dwóch działkach o łącznej powierzchni 5874 m2, co daje  absolutne poczucie prywatności i szerokie możliwości zagospodarowania terenu, dom wybudowany w 2018 roku wg projektu HP Kinompan B.

Centralnym punktem domu jest otwarta, jasna przestrzeń dzienna z kuchnią płynnie połączoną z salonem. Ogromne przeszklenia kadrują zieleń otaczającego ogrodu, tworząc w salonie naturalne, zmieniające się wraz z porami roku „żywe obrazy”.

Dodatkowy potencjał: Nieruchomość oferuje przestrzeń, która dopasuje się do Twoich pasji lub potrzeb zawodowych. Do dyspozycji masz osobną pracownię/warsztat oraz całe poddasze do własnej aranżacji (idealne na dodatkowe sypialnie, pracownię artystyczną czy strefę rekreacyjną).


Układ pomieszczeń:

- Salon z jadalnią i kuchnią - 84 m2
- Spiżarnia - 2,4 m2
- Korytarz - 5,8 m2
- Łazienka z prysznicem - 4,4 m2
* Pokój gościnny - 13 m2
* Sypialnia - 20 m2
- Łazienka z wanną - 6,5 m2
- Garderoba - 9,7 m2
- Kotłownia z pralnią - 13,3 m2
- Pomieszczenie gosp. - 22,5 m2

- budynek gospodarczy zapewniający dodatkową przestrzeń do przechowywania lub wykończenia według potrzeb - 30 m2
- wiata na 2 samochody - 30 m2
- strefa relaksu - klimatyczna altana - idealna do wypoczynku, połączona z pomieszczeniem gospodarczym w którym jest studnia z hydroforem i podwójna drewutnia - całość o powierzchni 65 m2, wykonane z drewna, pokrycie dachu papą bitumiczną.

Informacje techniczne :

Nieruchomość została wykonana w technologii tradycyjnej z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Ściany zewnętrzne wybudowano z pustaka i ocieplono warstwą izolacji o grubości 15 cm. Strop posiada izolację o grubości 40 cm z wełny mineralnej , dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej, pokrycie dachu - dachówka ceramiczna. Posadzki zostały ocieplone styrodurem o grubości 15 cm. Zastosowano stolarkę okienną z pakietami trzyszybowymi i dużymi przeszkleniami, które podkreślają charakter budynku oraz zapewniają bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Ponadto w salonie jest kominek firmy Spartherm z podnoszoną szybą który ma dodatkowe rozprowadzenie ciepłego powietrza do pozostałych pomieszczeń. Jest również oszczędna energetycznie klimatyzacja firmy Rotenso z funkcją dodatkowego ogrzewania pomieszczeń.
Na poddaszu podłoga z płyt OSB, służy w tej chwili jako pomieszczenie gospodarcze ale jest możliwość pełnej adaptacji na cele mieszkalne.
Ogrzewanie domu w całości podłogowe z dwufunkcyjnym piecem gazowym marki Viessmann.
Na działce znajduje się własny zbiornik na gaz - 4800 l. , którego zawartość wystarcza na minimum 2 lata ogrzewania i podgrzewania wody.
W 2021 roku zainstalowano wolnostojące panele fotowoltaiczne ~ 5 KW , które w całości pokrywają zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie domowym.
Elewacja budynku - tynk silikonowy połączony z elementami drewnianymi.
Wewnątrz na ścianach tynki cementowo-wapienne i farba, podłoga - glazura ceramiczna i panele drewniane.
Rynny i rury spustowe - ocynk.
Duży taras z zadaszonym miejscem do wypoczynku otacza prawie cały dom.
Dom w środku do ewentualnego odmalowania - ma już kilka lat, ale to odświeżenie już zostawiamy dla nowych właścicieli według własnego gustu.
Jest możliwość sprzedaży z całym wyposażeniem , meblami i sprzętem ogrodowym.

Położenie

Grotów - 800 m od drogi krajowej 160, łatwy dojazd drogą szutrową.
8 km - Drezdenko
16 km - Międzychód
58 km - Gorzów
100 km - Poznań

Media :


Prąd : 230V i 400V
Woda: własna studnia z hydroforem( nowy)
zbiornik na nieczystości 10 m3
instalacja wodna w domu ze zmiękczaczem firmy Viessmann
Gaz: własny zbiornik 4800 l bez żadnej umowy z dostawcą - zakup gazu u dowolnego , najtańszego dostawcy w dowolnym terminie
Internet: światłowód ( niewiarygodne ale w lesie rok temu wkopano przewód światłowodowy)

Całość terenu ogrodzona płotem z siatki leśnej, brama wjazdowa automatyczna - przesuwna - NICE


W najbliższym otoczeniu lasy puszczy noteckiej i wiele jezior z czystą , źródlaną wodą. NATURA 2000

Szukasz miejsca z duszą, potencjałem i nowoczesnymi rozwiązaniami? Zadzwoń i zobacz ten leśny azyl na żywo!
Mapa
Kontakt z agentem

Białe Lwy - Nieruchomości

Białe Lwy - Nieruchomości
Nieprawidłowy adres E-mail

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.